20. Akbank Kısa Film Festivali Yarışma Filmleri Açıklandı

25 Mart – 4 Nisan tarihleri ortasında gerçekleşecek 20. Akbank Kısa Sinema Şenliği kapsamında yer alan Ulusal ve Memleketler arası Kısa Sinema Müsabakalarının finalist sinemaları aşikâr oldu.

20. Akbank Kısa Film Festivali Yarışma Filmleri Açıklandı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 04.03.2024
0
A+
A-

25 Mart – 4 Nisan tarihleri ortasında gerçekleşecek 20. Akbank Kısa Sinema Şenliği kapsamında yer alan Ulusal ve Milletlerarası Kısa Sinema Yarışlarının finalist sinemaları aşikâr oldu.

Türkiye’de kısa sinema alanında aktif bir platform oluşturan ve bu yıl 25 Mart – 4 Nisan tarihleri ortasında hem fiziki hem çevrimiçi düzenlenecek 20. Akbank Kısa Sinema Festival’in yarış kısımlarına Türkiye ve dünyanın dört bir yanından toplam 2.421 kısa sinema başvurdu.

‘Uluslararası Yarış Dünyadan Kısalar’ kısmına katılan, ortalarında Türkiye prömiyerini de yapacak 15 sinema ve ‘Ulusal Müsabaka Şenlik Kısaları Bölümü’ müracaatları ortasından 15 sinema ‘En Âlâ Sinema Ödülü’ için yarışa hak kazandı. Ayrıyeten 20 yaş altı direktörlere yönelik yapılan ‘Genç Bakışlar’ kısmına ise 7 sinema finalist olarak belirlendi.

‘En Güzel Film’ aday yapıtların direktörleri Akbank Sanat tarafından; Ulusal kategoride 75.000TL, milletlerarası kategoride 3.000 Dolar ile ödüllendirilecek. Genç Bakışlar kısmının kazanan direktör ise 30.000TL ile ödüllendirilecek.

10 gün boyunca yurt içi ve yurt dışından geniş iştirakli atölye çalışmaları ve söyleşileriyle sinemaseverlere varlıklı bir program sunacak olan 20. Akbank Kısa Sinema Şenliği hakkında ayrıntılı bilgi için: akbankkisafilmfestivali ve akbanksanat adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Uluslararası Müsabaka Dünyadan Kısalar Kısmı Adayları

  1. The New Hana Yönetmen: Jehona Berisha (Kosova)
  2. Cross My Heart and Hope to Die Yönetmen: Sam Manacsa (Filipinler)
  3. Lemon Tree Yönetmen: Rachel Walden (ABD)
  4. Square the Circle Yönetmen: Hanna Hovitie (Finlandiya)
  5. Oyu Yönetmen: Atsushi Hirai (Fransa, Japonya)
  6. And Me, I’m Dancing Too Yönetmen: Mohammad Valizadegan (İran, Çekya, Almanya)
  7. AliEN0089 Yönetmen: Valeria Hofmann (Arjantin, Şili)
  8. The Lovers Yönetmen: Carolina Sandvik (İsveç)
  9. Human Nature  Yönetmen: Mónica Lima (Portekiz, Almanya)
  10. The Red Sea Makes Me Wanna Cry Yönetmen: Faris Alrjoob (Ürdün, Almanya)
  11. The Veiled City Yönetmen: Natalie Cubides-Brady  (İngiltere)
  12. A Kind of Testament Yönetmen: Stephen Vuillemin (Fransa)
  13. Waking up in silence Yönetmen: Mila Zhluktenko, Daniel Asadi Faezi (Ukrayna, Almanya)
  14. Primetime Mother Yönetmen: Sonny Calvento (Filipinler, Singapur)
  15. The Two Lives of Sepideh Yönetmen: Soha Niasti (İran)

Ulusal Yarış Şenlik Kısaları Kısmı Adayları

  1. Zarafet ve Şiddet Arasında Yönetmen: Sevecen Bahar Demirel
  2. Yeni Bir Yenilgiye Gereksinimim Yok Yönetmen: Tolga Özdemir 
  3. Kafamdaki Polis Yönetmen: Erdal Baran Şahin  
  4. Ben Süpermarket Değilim Yönetmen: Ekrem Ayhan Çakay  
  5. Görüşürüz Kaplumbağa Yönetmen: Selin Öksüzoğlu 
  6. Hangi Gece Büyüdüysem Yönetmen: Onur Güler 
  7. Sonunda Yönetmen: Resmiye Emir 
  8. Kaç Gün Sürecek Yönetmen: Abdullah Çeper 
  9. Kafamın İçinde Atlar Koşuyor Yönetmen: Onur Hüseyin Kılınç 
  10. Defineciler Yönetmen: M. Ozan Talay, Mehmet Fatih Destegüloğlu
  11. Dank Yönetmen: Tuvana Simin Günay
  12. Evcil Yönetmen: Deniz Uymaz
  13. Tarihte Yaşanmamış Olaylar Yönetmen: Ramazan Kılıç 
  14. Onun Kalesinde Yönetmen: Yasemin Demirci 
  15. Kurbağalar Yönetmen: Vehbi Bozdağ 

Genç Bakışlar Kısmı Adayları

  1. Sanrı Yönetmen: Arda Çatak
  2. İbrik Yönetmen: Tuana Öztürk
  3. Söylenmemiş Şeylerin Zamansızlığı Yönetmen: Demir Demirbağ
  4. Eve Dönüş Yönetmen: Demir Demirbağ
  5. Akrep ve Yelkovan Yönetmen: Medine Yılmaz
  6. İki Mavi Yönetmen: Mahur Uslu
  7. Yüzmek Yasaktır Yönetmen: Deniz Mıdık

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

ankara web tasarım ingilizce kursu web tasarım ankara haberler çimento helezonu Renault Yedek Parça Ankara Çıkışlı Karadeniz Batum Turu Dacia Yedek Parça Fluence Yedek Parça iveco yedek parça ankara Güneş Enerjisi İmplant Süt Sağım Makinesi Yedek Parça Casıo g shock forklift aküsü Pt100 ankara ceza avukatı Ankara endoskopi labomat Ortodontik Tedavi Beta Law dacia yedek parça güç trafosu dunnage airbag e-imza check up Huzurevi damla etiket radyal fan iç mimarlık jean Hobi Bahçesi Yatırımı etiler pilates Adblue yer yıkama makinesi Baharat Çeşitleri